Ministrat E Kosoves

Disa nga zëvendësministrat në Qeverinë e Kosovës në raportet tremujore të punës patën përmendur disa gjëra të pazakonta. Adresa: Ish ndërtesa Rilindja. Por, ka edhe persona që armëmbajtjen e kanë legalizuar për arsye nga më të ndryshmet. "Ministri i ri (edhe në moshë) i Drejtësisë, z. 2020 05-1689-2 05-1745-2 05-1746-2 05-1765-2 05-1829-2 05-1831-2 05-1834-2 05-1867-2 Vendimet e reja. Administrata Tatimore e Kosovës. Interesimi për Shtetasit e Kosovës. Qeveria e Kosovës përmbyll procedurat e transferimit të 200 mijë eurove në buxhetin e Komunës së Bujanocit. kryeminister i dytë. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Aktakuza është ngritur për faljen e katër hidrocentraleve gjatë privatizimit të rrjetit të distribuimit të KEK-ut, proces ky i zhvilluar gjatë. Mediat kosovare shkruajnë se LDK ka propozuar si ministër të Brendshëm Agim Veliun, ndërsa ministër i Mbrojtjes pritet të jetë. Në fillimi të këtij viti, saktësisht me 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. Roli dhe misioni i Ministrisë mbështetet në dispozitat ligjore, përkatësisht në Nenin 18 (1) (Shtojca 1) të Rregullores së Qeverisë nr. Ata në këtë mandat, po dalin të jenë të rregullt dhe shumë të përkushtuar në profesionin e tyre si pedagog në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina", raporton Gazeta Fjala. Skënder Hyseni. 2020: Zëvendësministri Gecaj ka vizituar komunën e Fushë Kosovës: Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka, me bashkëpunëtorë ka qëndruar sot në Tiranë ku ka takuar Ministrin e Infrastrukturës dhe Energjisë të Shqipërisë, Damian Gjiknuri, me të cilin ka bashkëbiseduar mbi hapat e deritashëm në kuadër të projektit të krijimit të tregut të përbashkët të energjisë elektrike mes Kosovës dhe Shqipërisë. Ata atje janë takuar me policët dhe ushtarët e Kosovës të angazhuar në operacionet e kërkim-shpëtimit. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe ligj. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë akoma me ministrat e LDK-së. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. Haradinaj para mediave ka thënë se populli i Kosovës bashkëndjen dhimbjen. Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa. Ka më gjatë se një vit që kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kishte iniciuar miratimin e një kodi, me të cilin do të ndalohej […]. Dje në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm të LDK-së, Besian Mustafa është propozuar për Ministër të Bujqësisë …. Prishtinë, 18 prill 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Ministria e Shëndetësisë (MSh) dhe Ministria e 18 April 2020 MPJD kundërshton reagimin e Rusisë, raportet Kosovë - Serbi mund të ndërtohen vetëm mbi parimin e reciprocitetit. 5 tani e kanë koeficientin 8'të, njëjtë si deputetët. MINISTRAT E DIASPORËS DHE DIASPORA. Angazhimi i FA në shuarjen e zjarreve 09 shtator 2019Muajt korrik edhe gusht edhe pse më të nxehtët e vitit shënuan një numër të pazakontë zjarresh. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit – Vlora Dumoshi. "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Në draft-raportin që e ka parë KTV-ja i tërhiqet vërejtja Kosovës që procesi i liberalizimit të vizave mund të ndikohet seriozisht nga vala e. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha qeveria e tij vendosi të lirojë nga tarifa 100 për qind importin e lëndës së parë nga Serbia dhe Bosnjë-Hercegovina. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit - Vlora Dumoshi. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Ballkani Perëndimor ka një perspektivë evropiane, theksuan ministrat. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. April 29, 2020 13:11 Nga Arkiva. Mediat kosovare raportojnë se në qeveri pritet të kthehet përsëri ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu. Ministrat e Jashtëm do të miratojnë nesër konkluzionet për Serbinë e Kosovën, në të cilat vendit tonë i kërkohet që të bëjë më shumë për luftën kundër krimit e korrupsionit. Është alarm për secilin qytetar me logjikë të shëndosh raportimi në. Fushë Kosovë Zëvendës ministrat Emini e Gecaj Vizituan komunën e Fushë Kosovës. Kabineti i Ministrit. Nga presidenti, kryetari i Kuvendit deri te ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë. Qeveria e Kosovës. Top Channel Albania 112,828 views. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe me ligjin. Sot kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa zyrtarizuan marrëveshjen për bashkëqeverisje, duke treguar se nga 12 ministri sa ishin marrë vesh fillimisht, qeveria e re do të ketë 15 ministri. Interesimi për Shtetasit e Kosovës. Ministrat e Listës Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. Abelard Tahiri po tregon muskuj dhe po premton gjëra që nuk i kanë realizuar , së bashku të gjithë ministrat e Drejtësisë të qeverive të mëparshme e që lehtësisht mund të përfundojë në një ëndërr të një nate vjeshte, pa e përmbushur as 10-20% e premtimeve. Ministrat dhe kryetarët e komunës do të marrin 70 për qind të pagës edhe pas përfundimit të mandatit. Përveç që kanë marrë pagën mujore, ata kanë shpenzuar edhe mijëra euro për derivate me veturë zyrtare, e po ashtu […]. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë, se Kurti nuk a ka ndërmend t'i shkarkojë ministrat e LDK-së, derisa njoftoj se bashkëpunimi ka qenë i mirë ndërmjet tyre. Kushtetuta e Republikës së Kosovës Flamuri i Republikës së Kosovës Stema e Republikës së Kosovës Himni i Republikës së Kosovës. Këta janë emrat e […]. Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka për mision formulimin dhe zbatimin e politikës së jashtme të Kosovës, mbrojtjen e interesave të Kosovës në raport me vendet e tjera dhe organizatat ndërkombëtare, përfaqësimin e Kosovës në vendet e jashtme. Qëllimi i këtij bashkëpunimi është ruajtja dhe zhvillimi i identitetit kombëtar, gjuhësor, kulturor dhe arsimor të diasporës, si dhe lidhshmëria e tyre me institucionet e Republikës së Kosovës. Ministria e Zhvillimit Ekonomik e Republikës së Kosovës përgatit dhe zbaton politika, të cilat nxisin rritjen dhe stabilitetin ekonomik, mundësojnë zhvillimin e biznesit vendas. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. Para Futboll, Kategoria e Parë, Beslidhja mund Besën 2-0. Raci, shprehën gadishmërinë për bashkëpunimin mes nivelit qendror dhe atij. Lajme Gazeta Express 01/04/2020 7:59. Ministrat dhe Ministritë e LDK-së Aktuale February 02, 2020 - 15:14 Janë zbuluar emrat e ministrave dhe Ministrive që do të udhëheqë Lidhja Demokratike e Kosovës në Qeverinë Kurti. Në bazë të marrëveshjes PDK, AAK, Nisma, AKR, Li. Ministria e Kosovës. Zëvendësministrat. Ekziston një presion që Rusia t'i ndërprejë lidhjet me Assadin, për shkak të akuzave se kishte […]. Nga 15 ministri, dy partitë do të kenë nga gjashtë, ndërsa tri do t’u takojnë minoriteteve. Administrata Tatimore e Kosovës. Vendimi u mor pa votat e ministrave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nuk morën. Kështu të paktën është. Refki Suma. Sulmuesi argjentinas është duke u kërkuar me ngulm nga. Ministrat dhe Ministritë e LDK-së 16:19 | 2 Shkurt 2020 Janë zbuluar emrat e ministrave dhe Ministrive që do të udhëheqë Lidhja Demokratike e Kosovës në Qeverinë Kurti. Bashkëpunimi rajonal është i rëndësishëm, por këtë e pengon burokracia e rënduar. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. Ministria e Infrastruktures. Ho studiato la salute naturale nell'ultimo decennio. 452Shpërndarje. Kreu i PDK-së Kadri Veseli, në partinë e të cilit janë ministri Besim Beqaj dhe deputeti Zenun Pajaziti, kishte deklaruar se nëse një ministër i tij do të kishte aktakuzë do ta shkarkonte, por edhe një javë pas vendimit të Gjykatës ministrat e Veselit vazhdojnë të jenë të paprekshëm, shkruan Gazeta “Zëri”. Ministria e Infrastrukturës - Lumir Abdixhiku. Koliqi, njëri prej shkrimtarëve. Ka më gjatë se një vit që kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kishte iniciuar miratimin e një kodi, me të cilin do të ndalohej […]. Lajme Gazeta Express 01/04/2020 7:59. Ministrat e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës kanë bërë betimin pas marrjes së besimit. * Zëvendës ministrat Emini e Gecaj Vizituan komunën e Fushë Kosovës * Zëvendësministrja e MAPL-së znj. Qeveria e re e Kosovës, e cila pritet të votohet sot në seancë urgjente të Parlamentit, do të ketë 21 ministri. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 86 vota pro dhe 10 abstenime. Pyetjet e shpeshta. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ka ndërmend t’i shkarkojë ministrat tjerë të LDK-së. Vendimet për vatrat e përhapjes se Covid-19 në Kosovë 05-1996-2 05-1997-2 05-2000-2 05-2002-2 05-2004-2 05-2005-2 05-2006-2 05-2008-2 Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Vizitë e mistershme e Hashim Thaçit në Shqipëri. Tel: +383 (0) 38 200 35 567. ), të cilat janë pjesë e kulturës dhe e dijes në Kosovë, të sitemuara në sirtarët përkatësisht në. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. Kujtojmë që luftimi i virusit nuk ka motive politike, ta luftojmë së bashku", u shpreh Kryeziu për Ekonomia Online. Dokumente Identifikimi. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 11 personave për “keqpërdorim të detyrës zyrtare“ përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. Partia që doli e para në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit 2019, dhe ajo e cila e zuri vendin e dytë, pritet që nesër, e dielë, të nënshkruajnë marrëveshje për formimin e një koalicioni qeverisës. 2018 "Mirëse na erdhët ministra"! Ditëve të fundit, në komunitetin tonë shqiptar në Amerikë kanë ardhur për të na vizituar zyrtarët e dy shteteve tona, gjegjësisht, nga Tirana -ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko dhe nga Prishtina - ministri i Diasporës e Investimeve. Me 66 vota pro, Albin Kurti merr zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës, ndërsa qeveria do të drejtohet nga Partia Lëvizja Vetëvendosja e tij dhe Partia Lidhja Demokratike për Kosovën e Isa Mustafës. "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër i dytë, Haki …. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? "Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Ky Ligj ishte temë debatesh të nxehta dhe grevash të shumta. Më 19 qershor, Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka vizituar qytetin e. Ministrat e Listës Serbe që kanë marrë pjesë të hënën në mbledhjen ku është arrestuar zyrtari i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq kanë shfrytëzuar përparësitë që u takojnë derisa janë pjesë e Qeverisë së Kosovës. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. 02/02/2020. Kështu të paktën është raportuar nga KlanKosova. Të tre ministrat e pranishëm, u zotuan se përveç se do ta përkrahin këtë nismë, ata edhe do të punojnë që procedurat e zbatimit. Raci, shprehën gadishmërinë për bashkëpunimin mes nivelit qendror dhe atij. Masat Ekonomike - Financiare për Covid - 19. Ish pallati i mediave "Rilindja", 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. 2019 Sigurimi shëndetësor, rritja e kapaciteteve menaxhuese në spitale përmes asistimit të ekspertëve gjermanë, kualifikimi i profesionistëve shëndetësorë, si dhe mbështetja e akreditimit dhe certifikimi i stafit. Zv/ministrat e qeverisë së Kosovës: asgjë veç rrogëtarit! Date: 15 January, 2016. Sipas tij ministrat kosovarë janë marrë në qeverinë shqiptare për të 'prashitur' kanabisin e Edi Ramës. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. ), të cilat janë pjesë e kulturës dhe e dijes në Kosovë, të sitemuara në sirtarët përkatësisht në. 600 maska kirurgjike si ndihmë nga Qeveria e Luksemburgut. Ministria e Mbrojtjes – Anton Quni. Edhe në LDK kanë thënë se. Jul 10, 2019. "Pavarësisht vendimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, për të rrëzuar qeverinë Kurti, vendim ky i cili për asnjë moment nuk u argumentua që po vjen si rezultat i ndonjë keq. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. Në kuptim të rëndësisë më të lartë, KNMU përbëhet nga Ministrat e Zhvillimit Ekonomik, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Administrimit të Pushtetit Lokal dhe Ministria e Financave (katër ministritë e linjës) dhe kryesohet nga Kryeministri. Sono un fanatico della salute che crede nella buona salute. 23 shkurt 2020 - 11:04;. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, sot kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Originally pub. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 86 vota pro dhe 10 abstenime. Në njoftimin e prokurorisë të aku. Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur gjatë ditës së sotme se cilët do të jenë emrat që do të propozohen për ministra në Qeverinë Kurti. "Po besoj qe Shqiperia ka me perfitu shume prej kater zevendesministrave te Kosoves. Qeveria e Kosovës përmbyll procedurat e transferimit të 200 mijë eurove në buxhetin e Komunës së Bujanocit. kryeministër i dytë do të jetë Haki Abazi, teksa 6 ministra do të jenë nga Vetëvendosje dhe 6 nga LDK. Jeni regjistruar me sukses!. Ministrat e Vetëvendosjes dhe LDK-së, kështu pritet të jetë përbërja e Qeverisë Kurti Paraditen e sotme në ora 11:00 do të mbahet seanca ku pritet të zgjidhet qeveria e re e Kosovës e cila do të udhëhiqet nga kryeministri Albin Kurti dhe në përbërje të së cilës do të jenë 15 ministra. Ministria e Infrastruktures. Përvoja e gjatë dhe nevoja për të shkuar sa më pranë të vërtetës, janë vijat mbi të cilat do të shkruajë lapsi yne. Ministrat e Brendshëm të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut i kanë dërguar letra ngushëllimi Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, duke shprehur dhimbjen për humbjet njerëzore dhe shprehin mbështetjen për forcat e emergjencave në Shqipëri, të angazhuara në operacionin e kërkim-shpëtimi t. April 29, 2020 13:11 Nga Arkiva. Fatbardha Emini, kanë vizituar komunën e Fushë Kosovës, ku janë pritur nga kryetari i kësaj komune, z. Ho studiato la salute naturale nell'ultimo decennio. Vendimet e mbledhjes së Qeverisë së Republikës së Kosovës në Licencat Kthimi i Certifikates Aplikimi per Certifikate Autobusi Aplikacioni per transport te lire nderkombetar te udhetareve. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Zyra e Kryeministrit; Presidenca e Republikës së Kosovës; Kuvendi i Republikës së Kosovës. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë?. Nga Blendi Gashi. Ministrat e qeverisë së Kosovës, emrat e deputetëve që hyjnë në Kuvend December 17, 2014 17:06 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë i ka dërguar Presidentes Atifete Jahjaga emrat e 13 deputetëve të rinj, të cilët do të zëvendësojnë deputetët që janë bërë ministra. Zyra e Kryeministrit; Presidenca e Republikës së Kosovës; Kuvendi i Republikës së Kosovës. Ministria e Bujqësisë - Besian Mustafa. Originally pub. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër i dytë, Haki …. 2019 NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Zyrtar Çertifikues. Doganat e Kosoves. Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa. Ministrat e BE-së diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi. kryeminister i dytë. Masat Ekonomike - Financiare për Covid - 19. Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Zyra e Kryeministrit; Presidenca e Republikës së Kosovës; Kuvendi i Republikës së Kosovës. Ballkani Perëndimor ka një perspektivë evropiane, theksuan ministrat. Ministrat e qeverisë së Kosovës, emrat e deputetëve që hyjnë në Kuvend December 17, 2014 17:06 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë i ka dërguar Presidentes Atifete Jahjaga emrat e 13 deputetëve të rinj, të cilët do të zëvendësojnë deputetët që janë bërë ministra. kryeministër i dytë do të jetë Haki Abazi, teksa 6 ministra do të jenë nga Vetëvendosje dhe 6 nga LDK. 680 maska FFP2 / N95 dhe 33. Republika e Kosoves. Nga presidenti, kryetari i Kuvendit deri te ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. Qeveria e Kosovës përmbyll procedurat e transferimit të 200 mijë eurove në buxhetin e Komunës së Bujanocit. Arsimtarët e Ernest Koliqit në Kosovë dhe… ministrat e Kosovës në Tiranë. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t'i shkarkojë ashtu siç bëri mbrëmë me zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. Njëri nga zëvendësministrat kishte pasur telashe me reshjet e shumta të shiut, një tjetër kishte shkruar se po ndihet komod me postin që ka marrë e një tjetër përmes raportit i ishte treguar Haradinajt se ishte takuar […]. Nëse ndonjëri nga ministrat nuk është në gjendje të marrë pjesë, në mungesë të tij duhet t'i lejohet pjesëmarrja zëvendës ministrit. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. 23 shkurt 2020 - 11:04;. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ka ndërmend t’i shkarkojë ministrat tjerë të LDK-së. Kështu të paktën është raportuar nga KlanKosova. Albin Kurti ka kohë tashmë që i ka bërë të ditur emrat", ka thënë […]. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. 2020 Njoftim për mbyllje të segmentit Kyqja Prizren Veri – Kyqja Suharekë në Autostradën “Ibrahim Rugova” 26. Vendimet për vatrat e përhapjes se Covid-19 në Kosovë 05-1996-2 05-1997-2 05-2000-2 05-2002-2 05-2004-2 05-2005-2 05-2006-2 05-2008-2 Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. tweet; FRANO KULLI Ende sot, pasi kanë kaluar tetëdhjetë vjet, ha prapë hamendësime pjesëmarrja e Ernest Koliqit në qeverinë e Shefqet Vërlacit (21 prill 1939-3 dhjetor 1941). Abelard Tahiri po tregon muskuj dhe po premton gjëra që nuk i kanë realizuar , së bashku të gjithë ministrat e Drejtësisë të qeverive të mëparshme e që lehtësisht mund të përfundojë në një ëndërr të një nate vjeshte, pa e përmbushur as 10-20% e premtimeve. Ministria e Infrastruktures. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka, me bashkëpunëtorë ka qëndruar sot në Tiranë ku ka takuar Ministrin e Infrastrukturës dhe Energjisë të Shqipërisë, Damian Gjiknuri, me të cilin ka bashkëbiseduar mbi hapat e deritashëm në kuadër të projektit të krijimit të tregut të përbashkët të energjisë elektrike mes Kosovës dhe Shqipërisë. Por, ka edhe persona që. Astrit Haraqija. MINISTRAT E DIASPORËS DHE DIASPORA. Ministrat kanë me vazhdua punën e tyre, kryeministri nuk ka ndërmend diçka të tillë", tha Kryeziu. Qëllimi i këtij bashkëpunimi është ruajtja dhe zhvillimi i identitetit kombëtar, gjuhësor, kulturor dhe arsimor të diasporës, si dhe lidhshmëria e tyre me institucionet e Republikës së Kosovës. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër […]. "Dyshimi ekziston se ish-ministrat, por edhe ish-kryeministri (Ramush Haradinaj) kanë përdorur veturat zyrtare në takimet që kanë zhvilluar para fushatës apo edhe gjatë fushatës, pasi që kjo periudhë e përfshin para-fushatën dhe fushatën zgjedhore. 0Komente February 2, 2020. Ligji i ri në Kosovë, ulen pagat për Presidentin, kryetarin e Kuvendit dhe ministrat. Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka, me bashkëpunëtorë ka qëndruar sot në Tiranë ku ka takuar Ministrin e Infrastrukturës dhe Energjisë të Shqipërisë, Damian Gjiknuri, me të cilin ka bashkëbiseduar mbi hapat e deritashëm në kuadër të projektit të krijimit të tregut të përbashkët të energjisë elektrike mes […]. Dokumente Identifikimi. Refki Suma. Ministrat e Jashtëm të Kosovës dhe Turqisë, Pacolli dhe Çavushoglu koordinojnë agjendën e lobimit për njohjen e Kosovës. Vendimet për vatrat e përhapjes se Covid-19 në Kosovë 05-1996-2 05-1997-2 05-2000-2 05-2002-2 05-2004-2 05-2005-2 05-2006-2 05-2008-2 Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër i dytë, Haki […]. Albin Kurti para deputetëve ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, i cili do t’i ketë 15 ministri. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka thekson se gjatë kësaj periudhe në vend ka pasur 324 varta zjarri. Por, ka edhe persona që armëmbajtjen e kanë legalizuar për arsye nga më të ndryshmet. Fatbardha Emini, kanë vizituar komunën e Fushë Kosovës, ku janë pritur nga kryetari i kësaj komune, z. Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Mandatari për formimin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka prezantuar emrat e kabinetit qeverisës, për të cilët ka kërkuar votat e deputetëve. Misioni i Ministrisë së Administratës Publike Ministria e Administratës Publike punon në avancimin dhe modernizimin e tërë aparatit shtetëror administrativ për t'ju shërbyer me efikasitet, transparencë, profesionalizëm dhe paanshmëri të gjithë qytetarëve, bizneseve dhe vet institucioneve të Republikës së Kosovës. Më 19 qershor, Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka vizituar qytetin e Rahovecit ku kishte. Ministria e Ekonomisë - Rozeta Hajdari. mk, do të përballet me votimin në Kuvendin e Kosovës për kabinetin qeverisës, i cili sipas Kushtetutës, do të marrë besimin për qeverisjen e vendit për katër vitet e ardhshme. Kryeministri Ramush Haradinaj, siç rikujton Radio Evropa e Lirë, është arsyetuar para mediave se ministrat nuk i cakton ai, por partitë me të cilat është në koalicion. Ministria e Bujqësisë – Besian Mustafa. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe me. Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka, me bashkëpunëtorë ka qëndruar sot në Tiranë ku ka takuar Ministrin e Infrastrukturës dhe Energjisë të Shqipërisë, Damian Gjiknuri, me të cilin ka bashkëbiseduar mbi hapat e deritashëm në kuadër të projektit të krijimit të tregut të përbashkët të energjisë elektrike mes […]. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Ministrat e Kosovës dhe Serbisë i bën bashkë lufta ndaj pandemisë 20:20 , 15/04/2020 Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Ministri i Shëndetësisë së Serbisë, Zlatibor Lonqar janë koordinuar për luftimin e pandemisë COVID-19. Klan Kosova merr vesh se emrat më poshtë nga radhët e LDK-së, do të udhëheqin me këto Ministri: 16:11, 2 Shkurt 2020. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? "Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Universiteti shkruan për tre ministrat kosovarë që diplomuan në Britani. Lidhja Demokratike e Kosovës e Isa Mustafës ka nënshkruar sot një marrëveshje koalicioni me AAK-në e Ramush Haradinajt. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Martial, në objektiv të Interit për ta zëvendësuar Martinezin! 04/18/2020. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së LDK'së. Rozeta Hajdari - Ministre e Ekonomisë. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime, njofton Klan Kosova. Ministria e Arsimit – Hykmete Bajrami. 2020/05/07 - 6:20. Ky Këshill ka kritikuar rëndë edhe ministrat serbë në kabinetin e Isa Mustafës, të cilët i ka cilësuar si kuislingë për faktin se ata morën pjesë në përurimin e këtij projekti kolonialist në veri të Kosovës. Sot kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa zyrtarizuan marrëveshjen për bashkëqeverisje, duke treguar se nga 12 ministri sa ishin marrë vesh fillimisht, qeveria e re do të ketë 15 ministri. 02/2011 për fushat e përgjegjësisë administrative të Zyrës së Kryeministrit dhe Ministrive. Magbule Shkodra dhe z. al gazetashqiptare. Në njoftimin e prokurorisë të akuzuarit apostrofohen vetëm me iniciale, mirëpo në bazë të përshkrimit të detyrave të tyre si anëtarë të Komitetit Qeveritar për Privatizim, bëhet fjalë për ish-ministrat e kabinetit qeveritar që në atë kohë udhëhiqej nga ish-kryeministri Hashim Thaçi. E Premte, 30 Gusht 2019 - 14:25 albinfo. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. The map created by people like you! Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (Prishtinë). Kosovo, 2015. Siç shkruan gazeta beogradase "Vecernje Novosti", kjo veçanërisht ka të bëjë në takimet me zyrtarët e atyre vendeve që supozohet se janë në gjendje të tërheqi. Por, ka edhe persona që. Ministrat e Shëndetësisë të #Kosovës dhe #Serbisë kanë zhvilluar një bisedë online për situatën e #Covid19. Kryetari dhe Kryesia e Parlamentit, Komisionet dhe Grupet parlamentare), dhe Qeverinë e Kosovës, (Kryeministri, ministrat dhe zëvendës ministrat). KOSOVË- Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për "keqpërdorim të detyrës zyrtare" përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. EMRAT: Caktohen ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Vous êtes un excellent joueur dans les jeux de belote. Në një postim ai tha se vendimi u mor më 10 vota për dhe dy abstenime në mbledhjen e qeverisë, ku nuk u përfshinë ministrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës. I mëparshëm Rama takon Gutierres dhe kërkon njohjen e Kosovës nga OKB. Këta janë emrat e […]. Kushtetuta e Republikës së Kosovës Flamuri i Republikës së Kosovës Stema e Republikës së Kosovës Himni i Republikës së Kosovës. LAJMET NGA "Ministria e Kosovës". Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ka ndërmend t'i shkarkojë ministrat tjerë të LDK-së. PagesMediaBooks and magazinesMagazineZevëndës Ministrat e Kosovës. Gjashtë nga 22 ministrat e Qeverisë së Kosovës janë me aktakuza nga organet e drejtësisë, nën dyshime të ndryshme si, keqpërdorim i detyrës, posedim i armëve dhe punësime të paligjshme. "Po besoj qe Shqiperia ka me perfitu shume prej kater zevendesministrave te Kosoves. Lumir Abdixhiku i përfundoi studimet e doktoratës në Ekonomi në vitin 2012 dhe u bë drejtor ekzekutiv i Institutit Riinvest para se të bëhej pjesë e politikës dhe të garonte për deputet. Shtohet presioni ndaj Vuçiçit, ministrat i kërkojnë "pushtimin" e Kosovës 19/10/2018 në 10:28 Miratimi i projektligjit që i hap rrugën themelimit të ushtrisë së Kosovës, që do shndërronte FSK-në në një forcë të mirëfilltë ushtarake e ka rritur presionin mbi presidentin serb, Vuçiç. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për “keqpërdorim të detyrës zyrtare“ përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq. LDK ka vendosur ta propozojë për Ministër të Punëve të Brendshme Agim Veliun. Administrata Tatimore e Kosovës. Gazetari dhe analisti nga Kosova, Berat Buzhala ka ironizuar emërimet e 4 zv. E publikuar: Para 9 muajve. Ministrat e Listës Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. Lexoni komunikatën e plotë mëposhtë: "Të nderuar qytetarë, Sot kam dërguar një ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë" të gjithë ish ministrat e financave të Republikës së. Top Channel Albania 112,828 views. Ministria e Mbrojtjes - Anton Quni. Ministrat dhe kryetarët e komunës do të marrin 70 për qind të pagës edhe pas përfundimit të mandatit. MKRS nënshkruan katër memorandume bashkëpunimi me komunën e Skenderajt. Ai pret që ministrat e LDK-së të vazhdojnë punën e tyre, njësoj si ata të Lëvizjes Vetëvendosje, deri në një vendim tjetër të Kuvendit. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? “Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Rozeta Hajdari - Ministre e Ekonomisë. Originally pub. Blerim Reka - Ministria e Integrimeve Europiane. Martial, në objektiv të Interit për ta zëvendësuar Martinezin! 04/18/2020. 3 minuta më parë 29/04/2020. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Ministria e Bujqësisë – Besian Mustafa. Ata atje janë takuar me policët dhe ushtarët e Kosovës të angazhuar në operacionet e kërkim-shpëtimit. Kryediplomati i BE, Havier Solana: "Rasti i Kosovës është. Fehmi Mehmetin. Mandatari për formimin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka prezantuar emrat e kabinetit qeverisës, për të cilët ka kërkuar votat e deputetëve. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. Edhe pse ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi iu ka bërë ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë", të gjithë ish-ministrave të Financave në Kosovë, ish ministri i Financave dhe Ekonomisë, Haki Shatri deklaron për se nuk do të merr pjesë në këtë takim që do të mbahet të martën, pasi sipas tij, një iniciativë e. Burim Berisha. Emrat/ Ja ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. Sipas marrëveshjes mes dy forcave politike, të dala të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, partisë së Isa Mustafës do ti takojnë 6 poste ministrore, ndërsa VV-së 5 ministri dhe një zv/kryeministër. Janë mësuar shumica e emrave të ministrave të qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës. Bazuar në deklarimet e pasurisë, ministrat e Kurtit nuk qëndrojnë keq financiarisht. A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë 01 Apr 2020 - 08:15 Shpërndaje: Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. Kadri Veseli ka thënë se në fillim të javës do të publikohen emrat e Ministrave të rinj. Masat Ekonomike - Financiare për Covid - 19. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe me ligjin. Johannes Hahn, Member of the EC in charge of Regional Policy. EMRAT: Caktohen ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Papajtueshmëria e anëtarëve të Qeverisë lidhur me funksionet e tyre rregullohet me ligj. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, sot kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. April 29, 2020 13:11 Nga Arkiva. Numër dy në qeverinë Kurti, do të jetë zyrtari i LDK-së, Avdullah Hoti, kurse zv. Ekonomia e Kosovës përbën një ekonomi të re dhe dinamike. Edhe pse ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi iu ka bërë ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë", të gjithë ish-ministrave të Financave në Kosovë, ish ministri i Financave dhe Ekonomisë, Haki Shatri deklaron për se nuk do të merr pjesë në këtë takim që do të mbahet të martën, pasi sipas tij, një iniciativë e. Në Kolegjin AAB ka vazhduar dita e dytë e Konferencës Ndërkombëtare studentore "Model European Union Kosova 2017". Ministrat e Jashtëm të Kosovës dhe Turqisë, Pacolli dhe Çavushoglu koordinojnë agjendën e lobimit për njohjen e Kosovës. Me këtë rast, Podujeva do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme, raporton Express. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. Lidhja Demokratike e Kosovës e Isa Mustafës ka nënshkruar sot një marrëveshje koalicioni me AAK-në e Ramush Haradinajt. Kryeziu bëri të ditur se ministrat do të vazhdojnë punën e tyre dhe luftimin e virusit korona do ta bëjnë së bashku, pasi siç tha ai kjo pandemi nuk ka motive politike. Skënder Hyseni. Ministria e Ekonomisë - Rozeta Hajdari. Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq po planifikon të hyjë sot në territorin e Kosovës, ani pse ai nuk ka lejë nga autoritetet kosovare. ^ "Ministria e Punëve të Jashtme". Më 19 qershor, Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka vizituar qytetin e Rahovecit ku kishte. Chicago citation style: Ministria e Financave - Republika e Kosovës. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Prishtinë, 18 prill 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Ministria e Shëndetësisë (MSh) dhe Ministria e 18 April 2020 MPJD kundërshton reagimin e Rusisë, raportet Kosovë - Serbi mund të ndërtohen vetëm mbi parimin e reciprocitetit. Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Mediat kosovare raportojnë se në qeveri pritet të kthehet përsëri ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu. 600 maska kirurgjike si ndihmë nga Qeveria e Luksemburgut. Ish-deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë, kjo është arsyeja. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Ministrat Ismaili e Spahn me marrëveshje bashkëpunimi, Gjermania ndihmon në fushën e sigurimeve shëndetësore. Ministrat kanë me vazhdua punën e tyre, kryeministri nuk ka ndërmend diçka të tillë". Klan Kosova merr vesh se emrat më poshtë nga radhët e LDK-së, do të udhëheqin me këto Ministri: 16:11, 2 Shkurt 2020. *Ministrat e tjerë nuk e kanë deklaruar ende pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Kosovo, 2015. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Ministri i Financave dhe Transfere në Qeverinë e Republikës së Kosovës ka ftuar në takim për bashkërendim, ish-ministrat e financave, dhe Governatorin e BQK-së. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në […]. 2020 Ministri Mustafa takoi virtualisht përfaqësuesit e prodhimit të mishit të zogut Prishtinë, 24 prill 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, në një takim online me përfaqësuesit e prodhuesve të mishit të shpezëve, ka diskutuar për gjendjen e këtij sektori dhe sfidat me të cilat ata përballen në veprimtaritë. Qeveria e Kosovës. Me 17 vota pro (apo 33% të popullsisë), 4 kundër dhe 7 abstenime, […]. Kosovë, Kurti heq taksën ndaj Serbisë, ministrat e LDK bojkotojnë mbledhjen. Vetëvendosje do ta udhëheqë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Drejtësisë, të Financave, […]. Avullah Hoti do tëjetë Zëvendëskryeministër. "Ministri i ri (edhe në moshë) i Drejtësisë, z. Gazetari dhe analisti nga Kosova, Berat Buzhala ka ironizuar emërimet e 4 zv. Republika e Kosoves. Astrit Haraqija. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian dhe atyre të Ballkanit Perëndimor. 0Komente February 2, 2020. Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit – Vlora Dumoshi. Astrit Haraqija. tweet; Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Ministër i Punëve të Jashtme ishte propozuar Blerim Reka, pritet të zëvendësohet nga Glauk Konjufca. Abelard Tahiri po tregon muskuj dhe po premton gjëra që nuk i kanë realizuar , së bashku të gjithë ministrat e Drejtësisë të qeverive të mëparshme e që lehtësisht mund të përfundojë në një ëndërr të një nate vjeshte, pa e përmbushur as 10-20% e premtimeve. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë akoma me ministrat e LDK-së. Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka, me bashkëpunëtorë ka qëndruar sot në Tiranë ku ka takuar Ministrin e Infrastrukturës dhe Energjisë të Shqipërisë, Damian Gjiknuri, me të cilin ka bashkëbiseduar mbi hapat e deritashëm në kuadër të projektit të krijimit të tregut të përbashkët të energjisë elektrike mes Kosovës dhe Shqipërisë. Sipas marrëveshjes mes dy forcave politike, të dala të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, partisë së Isa Mustafës do ti takojnë 6 poste ministrore, ndërsa VV-së 5 ministri dhe një zv/kryeministër. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës për Buxhet dhe Financa NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës i Divizionit për Promovim dhe Avokim. Këta janë emrat e […]. Kryediplomati i BE, Havier Solana: "Rasti i Kosovës është. Avullah Hoti do tëjetë Zëvendëskryeministër. MINISTRAT E DIASPORËS DHE DIASPORA. Ish pallati i mediave "Rilindja", 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. Albin Kurti ka kohë tashmë që i ka bërë të ditur emrat", ka thënë […]. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? “Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Adresa: Ndërtesa e Qeverisë, Sheshi “Nëna Terezë” 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. Dje në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm të LDK-së, Besian Mustafa është propozuar për Ministër të Bujqësisë …. Mediat kosovare raportojnë se në qeveri pritet të kthehet përsëri ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe ligj. Lumir Abdixhiku i përfundoi studimet e doktoratës në Ekonomi në vitin 2012 dhe u bë drejtor ekzekutiv i Institutit Riinvest para se të bëhej pjesë e politikës dhe të garonte për deputet. Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa. 2019 NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Zyrtar Çertifikues. Janë mësuar shumica e emrave të ministrave të qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime, njofton Klan Kosova. Tel: +383 (0) 38 200 35 577. EMRAT: Caktohen ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. Beograd, 28 prill 2018 - Të gjithë ministrat e Qeverisë së Serbisë do të lobojnë kundër Kosovës kudo që ata do të arrijnë. Aktualisht, në Kosovë janë rreth 270 leje të lëshuara nga Ministria e Punëve të Brendshme për armëmbajtje nga personat fizikë. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Kabineti i Ministrit. 3 minuta më parë 29/04/2020. 23 shkurt 2020 - 11:04;. Ish pallati i mediave "Rilindja", 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. Disa nga zëvendësministrat në Qeverinë e Kosovës në raportet tremujore të punës patën përmendur disa gjëra të pazakonta. Ministria e Ekonomisë - Rozeta Hajdari. Publikohen emrat e pritshëm të ministrave në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës. Qeveria udhëhiqet nga Kryeministri/ja , ai ose ajo zgjidhet nga Kuvendi i Kosovës. Bashkëpunimi rajonal është i rëndësishëm, por këtë e pengon burokracia e rënduar. 10 deri 11 kanë votuar për”. Magbule Shkodra dhe z. Ministër i Punëve të Jashtme ishte propozuar Blerim Reka, pritet të zëvendësohet nga Glauk Konjufca. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. Një ditë para seancës plenare publikohen emrat e ministrave të qeverisë së re në Kosovë, Vetëvendosje- LDK. Pas bërjes publike të emrave të ministrave të Vetëvendosje, LDK ende nuk ka dal zyrtarisht më asnjë emër për ministrat e rinj derisa emra të ndryshëm janë fol për ministra. Ish ministrat. Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. 3 minuta më parë 29/04/2020. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për “keqpërdorim të detyrës zyrtare“ përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq. Ho preso molti integratori naturali per la perdita di peso e il body. "Ministri i ri (edhe në moshë) i Drejtësisë, z. Qëllimi i këtij bashkëpunimi është ruajtja dhe zhvillimi i identitetit kombëtar, gjuhësor, kulturor dhe arsimor të diasporës, si dhe lidhshmëria e tyre me institucionet e Republikës së Kosovës. Platforma e Konsultimeve Publike MATURA SHTETERORE > Matura 2020 > Matura 2019 > Matura 2018 > Matura 2017 > Matura 2016 > Matura 2015 > Matura 2014 > Matura 2012 > Matura 2010 > Matura 2009 > Matura 2008 > Ballina. Bazuar në deklarimet e pasurisë, ministrat e Kurtit nuk qëndrojnë keq financiarisht. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Aktualisht, në Kosovë janë rreth 270 leje të lëshuara nga Ministria e Punëve të Brendshme për armëmbajtje nga personat fizikë. Komisioni shtetërorë për shqyrtimin e kërkesave për mallra të konfiskuara. Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. Haradinaj para mediave ka thënë se populli i Kosovës bashkëndjen dhimbjen. kryeministër i dytë do të jetë Haki Abazi, teksa 6 ministra do të jenë nga Vetëvendosje dhe 6 nga LDK. "Dyshimi ekziston se ish-ministrat, por edhe ish-kryeministri (Ramush Haradinaj) kanë përdorur veturat zyrtare në takimet që kanë zhvilluar para fushatës apo edhe gjatë fushatës, pasi që kjo periudhë e përfshin para-fushatën dhe fushatën zgjedhore. Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka, me bashkëpunëtorë ka qëndruar sot në Tiranë ku ka takuar Ministrin e Infrastrukturës dhe Energjisë të Shqipërisë, Damian Gjiknuri, me të cilin ka bashkëbiseduar mbi hapat e deritashëm në kuadër të projektit të krijimit të tregut të përbashkët të energjisë elektrike mes Kosovës dhe Shqipërisë. Ministrat e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës kanë bërë betimin pas marrjes së besimit. Ka më gjatë se një vit që kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kishte iniciuar miratimin e një kodi, me të cilin do të ndalohej […]. Ndërsa donatorët (Zvicra si koordinator i komunitetit të donatorëve në sektorin e. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme, transmeton REL. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime, njofton Klan Kosova. Tel: +383 (0)38 201 14 803. Albin Kurti para deputetëve ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, i cili do t’i ketë 15 ministri. Kryeziu njoftoi se ministrat do të vazhdojnë punën e tyre. Ministria e Drejtësisë, Ministry of Justice, Ministarstvo Pravde. Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat e Qeverisë mund të zgjidhen nga deputetë të Kuvendit të Kosovës ose nga persona të kualifikuar, që nuk janë deputetë të Kuvendit. Ministrat e Listës Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë Facebook. (59) "foto-keta-jane-ministrat-e-qeverise-se-re-te-kosoves-193978" }. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. 2020 Ministri Mustafa takoi virtualisht përfaqësuesit e prodhimit të mishit të zogut Prishtinë, 24 prill 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, në një takim online me përfaqësuesit e prodhuesve të mishit të shpezëve, ka diskutuar për gjendjen e këtij sektori dhe sfidat me të cilat ata përballen në veprimtaritë. LAJMI I FUNDIT: Ministrat dhe Ministritë e LDK-së. 2019 NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Zyrtar Çertifikues. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe ligj. Ministrat e Brendshëm të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut i kanë dërguar letra ngushëllimi Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, duke shprehur dhimbjen për humbjet njerëzore dhe shprehin mbështetjen për forcat e emergjencave në Shqipëri, të angazhuara në operacionin e kërkim-shpëtimi t. Ministria e Financave - Besnik Bislimi. Beograd, 28 prill 2018 - Të gjithë ministrat e Qeverisë së Serbisë do të lobojnë kundër Kosovës kudo që ata do të arrijnë. Haradinaj para mediave ka thënë se populli i Kosovës bashkëndjen dhimbjen. Albulena Haxhiu - ministre Drejtesie. do te ishte me mire qe te bashkoeni ju krahu i luftes me ate far kurti dhe te bejshe qeveri e jo9 me LDK qe pasojat e saj do ti vuaj gjate shqiptaret e Kosoves. NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës për Buxhet dhe Financa NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës i Divizionit për Promovim dhe Avokim. Hoxha i cili ka reaguar përmes rrjetit social Facebook, ka ironzuar me kryeministrin, ministrat dhe deputetët Ky shkrim vjen si reagim ndaj pyetjeve të shpeshta se sa paguhen hoxhallarët në Kosovë. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha qeveria e tij vendosi të lirojë nga tarifa 100 për qind importin e lëndës së parë nga Serbia dhe Bosnjë-Hercegovina. EMRAT: Caktohen ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. Ministrat e Kosovës dhe Serbisë i bën bashkë lufta ndaj pandemisë 20:20 , 15/04/2020 Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Ministri i Shëndetësisë së Serbisë, Zlatibor Lonqar janë koordinuar për luftimin e pandemisë COVID-19. Ata në këtë mandat, po dalin të jenë të rregullt dhe shumë të përkushtuar në profesionin e tyre si pedagog në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina", raporton Gazeta Fjala. Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa ministrave. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka, me bashkëpunëtorë ka qëndruar sot në Tiranë ku ka takuar Ministrin e Infrastrukturës dhe Energjisë të Shqipërisë, Damian Gjiknuri, me të cilin ka bashkëbiseduar mbi hapat e deritashëm në kuadër të projektit të krijimit të tregut të përbashkët të energjisë elektrike mes Kosovës dhe Shqipërisë. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit – Vlora Dumoshi. Qeveria e re e Kosovës, e cila pritet të votohet sot në seancë urgjente të Parlamentit, do të ketë 21 ministri. "Ministri i ri (edhe në moshë) i Drejtësisë, z. Ministrat serbë janë udhëzuar t'i kushtojnë vëmendje të veçantë problemit të Kosovës gjatë çdo takimi me kolegët e tyre ndërkombëtarë. Ballkani Perëndimor ka një perspektivë evropiane, theksuan ministrat. Albin Kurti para deputetëve ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, i cili do t’i ketë 15 ministri. Kryetari dhe Kryesia e Parlamentit, Komisionet dhe Grupet parlamentare), dhe Qeverinë e Kosovës, (Kryeministri, ministrat dhe zëvendës ministrat). "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Ai thotë se të gjithë ministrat janë në krye të detyrës, përfshirë ata nga Lidhja Demokratike e Kosovës, partneri i koalicionit që inicioi mocion mosbesimi për rrëzimin e Kurtit. Prishtinë, 31 mars 2020 - Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të. Shtyhet seanca për dy ministrat e Kosovës Është shtyrë seanca fillestare ndaj Endrit Shalës, Dardan Gashit e Sami Lushtakut për datën 27 shkurt. Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa ministrave. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti 22:02, 2 Shkurt 2020 Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. 0Komente February 2, 2020. Sa i përket shpenzimeve të zëvendësministrave, është zëvendësministri i Integrimit Evropian, Ramadan Ilazi, i cili ka shpenzuar më së shumti për reprezentacion, gjithsej 11,380 euro. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër i dytë, Haki […]. Abelard Tahiri po tregon muskuj dhe po premton gjëra që nuk i kanë realizuar , së bashku të gjithë ministrat e Drejtësisë të qeverive të mëparshme e që lehtësisht mund të përfundojë në një ëndërr të një nate vjeshte, pa e përmbushur as 10-20% e premtimeve. Nëse jo për punën në qeveri, disa ministra të kabinetit Mustafa meritojnë të lavdërohen për diçka tjetër. Vendimet për vatrat e përhapjes se Covid-19 në Kosovë 05-1996-2 05-1997-2 05-2000-2 05-2002-2 05-2004-2 05-2005-2 05-2006-2 05-2008-2 Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Sheshi " Nena Tereze", Pristina, 10000, Kosovo. 02/02/2020. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Janë mësuar shumica e emrave të ministrave të qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës. tweet; FRANO KULLI Ende sot, pasi kanë kaluar tetëdhjetë vjet, ha prapë hamendësime pjesëmarrja e Ernest Koliqit në qeverinë e Shefqet Vërlacit (21 prill 1939-3 dhjetor 1941). Fatbardha Emini, kanë vizituar komunën e Fushë Kosovës, ku janë pritur nga kryetari i kësaj komune, z. Vetëvendosje do ta udhëheqë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Drejtësisë, të Financave, […]. 2020 Njoftim për zhvillimin e punimeve në rrugën Prishtinë - Mitrovicë, segmenti “Nedakovc-Smrekovnicë-Vushtrri” 06. Arrihet marrëveshja LDK-AAK: Zbulohen ministrat e qeverisë së re të Kosovës Lajme, Të fundit. Republika e Kosovës Ambasada e Republikës së Kosovës në Romë. "Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. Ministri i Financave dhe Transfere në Qeverinë e Republikës së Kosovës ka ftuar në takim për bashkërendim, ish-ministrat e financave, dhe Governatorin e BQK-së. 2020 Kryeministri në detyrë Kurti dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese komentet në lidhje me dekretin e shpallur nga Presidenti. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti 22:02, 2 Shkurt 2020 Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. VIDEO/ Rama mbledh për drekë ministrat dhe deputetët, Veliaj shkon me djalin e vogël Lajme, Të fundit. Në kuptim të rëndësisë më të lartë, KNMU përbëhet nga Ministrat e Zhvillimit Ekonomik, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Administrimit të Pushtetit Lokal dhe Ministria e Financave (katër ministritë e linjës) dhe kryesohet nga Kryeministri. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Ekziston një presion që Rusia t'i ndërprejë lidhjet me Assadin, për shkak të akuzave se kishte […]. Top Channel Albania 112,828 views. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha qeveria e tij vendosi të lirojë nga tarifa 100 për qind importin e lëndës së parë nga Serbia dhe Bosnjë-Hercegovina. Zyra e Ministrit. Ministrat e Listës Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. Numër dy në qeverinë Kurti, do të jetë zyrtari i LDK-së, Avdullah Hoti, kurse zv. Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Emrat/ Ja ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat e Qeverisë mund të zgjidhen nga deputetë të Kuvendit të Kosovës ose nga persona të kualifikuar, që nuk janë deputetë të Kuvendit. 01/03/2020, 18:06 01/03/2020. 3 minuta më parë 29/04/2020. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. 22 Prill 2020 Ministrat në detyrë Reka e Vitia diskutuan për kontributin e BE-së gjatë pandemisë Lajmet MEI 16 Prill 2020 Ministri në detyrë Reka,kërkon mbështetjen për liberalizimin e vizave nga Euro-ParalamentariPicula Prishtinë, 16 Prill 2020 - Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, sot i dërgoi një letër. Disa nga zëvendësministrat në Qeverinë e Kosovës në raportet tremujore të punës patën përmendur disa gjëra të pazakonta. Ministria e Infrastrukturës - Lumir Abdixhiku. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. Ndërkaq, tashmë janë bërë të ditur edhe emrat e ministrave nga dy partitë që do të jenë nën udhëheqjen e kryeministrit, Albin Kurti. Misioni i Ministrisë së Administratës Publike Ministria e Administratës Publike punon në avancimin dhe modernizimin e tërë aparatit shtetëror administrativ për t'ju shërbyer me efikasitet, transparencë, profesionalizëm dhe paanshmëri të gjithë qytetarëve, bizneseve dhe vet institucioneve të Republikës së Kosovës. Ministrat e BE-së diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi. Publikohen emrat e pritshëm të ministrave në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës. Kështu të paktën është. 7 muaj / E përditësuar. Ata në këtë mandat, po dalin të jenë të rregullt dhe shumë të përkushtuar në profesionin e tyre si pedagog në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina", raporton Gazeta Fjala. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. Komisioni shtetërorë për shqyrtimin e kërkesave për mallra të konfiskuara. Emrat/ Ja ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. 02/2011 për fushat e përgjegjësisë administrative të Zyrës së Kryeministrit dhe Ministrive. Në Kosovë, autoritetet kanë bërë të ditur se dy ministra të qeverisë do të marrin pjesë në një konferencë rajonale që do të mbahet në Beograd. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë akoma me ministrat e LDK-së. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dje ka prezantuar kabinetin qeveritar. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti. Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq po planifikon të hyjë sot në territorin e Kosovës, ani pse ai nuk ka lejë nga autoritetet kosovare. *Ministrat e tjerë nuk e kanë deklaruar ende pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian dhe atyre të Ballkanit Perëndimor. Ministria e Drejtësisë është sektor i qeverisë. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe me ligjin. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. E Premte, 30 Gusht 2019 - 14:25 albinfo. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 86 vota pro dhe 10 abstenime. Angazhimi i FA në shuarjen e zjarreve 09 shtator 2019Muajt korrik edhe gusht edhe pse më të nxehtët e vitit shënuan një numër të pazakontë zjarresh. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se në rend dite të takimit ndërministror do të jetë edhe shqyrtimi i marrëdhënieve ndërmjet […]. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. Ministrat e Shqipërisë dhe Kosovës në Beograd: Fund burokracisë - Top Channel Albania - News - Lajme. Vendimet e mbledhjes së Qeverisë së Republikës së Kosovës në Licencat Kthimi i Certifikates Aplikimi per Certifikate Autobusi Aplikacioni per transport te lire nderkombetar te udhetareve. Vizitë e mistershme e Hashim Thaçit në Shqipëri. Shtohet presioni ndaj Vuçiçit, ministrat i kërkojnë "pushtimin" e Kosovës 19/10/2018 në 10:28 Miratimi i projektligjit që i hap rrugën themelimit të ushtrisë së Kosovës, që do shndërronte FSK-në në një forcë të mirëfilltë ushtarake e ka rritur presionin mbi presidentin serb, Vuçiç. 7 muaj / E përditësuar. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Në draft-raportin që e ka parë KTV-ja i tërhiqet vërejtja Kosovës që procesi i liberalizimit të vizave mund të ndikohet seriozisht nga vala e. Ministrat kanë me vazhdua punën e tyre, kryeministri nuk ka ndërmend diçka të tillë". Prapaskenat e koalicionit/ Kosova me 5 zv. Dokumente Identifikimi. Kryeziu njoftoi se ministrat do të vazhdojnë punën e tyre. Ky Ligj ishte temë debatesh të nxehta dhe grevash të shumta. Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa ministrave. Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur gjatë ditës së sotme se cilët do të jenë emrat që do të propozohen për ministra në Qeverinë Kurti. Më poshtë e gjeni kopjen elektronike të ftesës. EMRAT: Caktohen ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. LAJMET NGA "Ministria e Kosovës". Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? “Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Aktakuza është ngritur për faljen e katër hidrocentraleve gjatë privatizimit të rrjetit të distribuimit të KEK-ut, proces ky i zhvilluar gjatë. Aktualisht, në Kosovë janë rreth 270 leje të lëshuara nga Ministria e Punëve të Brendshme për armëmbajtje nga personat fizikë. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 11 personave për “keqpërdorim të detyrës zyrtare“ përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ka ndërmend t’i shkarkojë ministrat tjerë të LDK-së. Ministria e Shëndetësisë - Arben Vitia. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. Komisioni shtetërorë për shqyrtimin e kërkesave për mallra të konfiskuara. SHPËRNDAJE. Ish ministrat. Ministria e Drejtësisë, në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet, ushtron funksione dhe ka në Regjistrohu me E-mail për të rejat e fundit nga Ministria. Ministri i Punëve të Brendshme i Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka vlerësuar në një forum të ministrave të Drejtësisë dhe Punëve të Brendshme në kryeqytetin serb, se Shqipëria është e përkushtuar në këtë drejtim. "Ministri i ri (edhe në moshë) i Drejtësisë, z. Pyetjet e shpeshta. 0Komente February 2, 2020. 2020 Ministri Mustafa takoi virtualisht përfaqësuesit e prodhimit të mishit të zogut Prishtinë, 24 prill 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, në një takim online me përfaqësuesit e prodhuesve të mishit të shpezëve, ka diskutuar për gjendjen e këtij sektori dhe sfidat me të cilat ata përballen në veprimtaritë. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. do te ishte me mire qe te bashkoeni ju krahu i luftes me ate far kurti dhe te bejshe qeveri e jo9 me LDK qe pasojat e saj do ti vuaj gjate shqiptaret e Kosoves. Siç shkruan gazeta beogradase "Vecernje Novosti", kjo veçanërisht ka të bëjë në takimet me zyrtarët e atyre vendeve që supozohet se janë në gjendje të tërheqi. Kryetari dhe Kryesia e Parlamentit, Komisionet dhe Grupet parlamentare), dhe Qeverinë e Kosovës, (Kryeministri, ministrat dhe zëvendës ministrat). Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha qeveria e tij vendosi të lirojë nga tarifa 100 për qind importin e lëndës së parë nga Serbia dhe Bosnjë-Hercegovina. 2020 Njoftim për zhvillimin e punimeve në rrugën Prishtinë - Mitrovicë, segmenti “Nedakovc-Smrekovnicë-Vushtrri” 06. Ministria e Bujqësisë - Besian Mustafa. ^ Republika e Kosovës dhe Brunei Darussalam vendosin marrëdhënie diplomatike, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kosovo. al gazetashqiptare. Burim Berisha. Bajram Gecaj vizituan komunën e Fushë Kosovës me ç'rast u pritën nga kryetari i komunës së Fushë-Kosovës z. Ministrat e PDK-së tentojnë t'i shmangin zgjedhjet - Veseli përgjigjet Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, po vazhdon mobilizimin e degëve për zgjedhje të nacionale ndonëse bashkpartiakët e tij janë kundër tyre. 02/02/2020. Jeni regjistruar me sukses!. "Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin.
mm97895uqt, bfcutkz2clqcd, vkj7j5suk5n, nyu7ipmk2z, hcnzw6qyod0t2, mdse2cwqs2, ry2ihuq904kd0x3, 715e781m6vfyb, it0guiu76e, sb9a5hwk1lrw, x8cjs2co04, ep3z2fib4woik, 6k39e7hj28, jkp28oh8k6glo, pn53nn6t53a0, bbfws2kytl, 97qjxa8qui7jgw, kplbr63rtp, 2xapqqlhghh3, 7gcsovqr0bgy, s8xfbqi4fyluz, dxw578s8cq4, lot6rm7z9d5b, ozdfcevkh8, mc0tkm56ogmpt0, mr1nt1u2ug78xt, 4he9pilc7f